GenussFestival 2010 Stadtpark ViennaOd 7 do 9 maja Stadtpark (Park Miejski) w Wiedniu zamieni się w miejsce rozkoszy dla podniebienia. Trwać bowiem będzie „Wiener Genussfestival”, czyli Wiedeński Festiwal Smaku. Będzie to okazja do zaprezentowania najlepszej austriackiej kuchni.

Festiwal Smaku w Wiedniu

Ślimak po wiedeńsku, szynka wiedeńska, miód karyncki i ser Vorarlberg – to goście specjalni festiwalu smaku w Wiedniu. Od 7 do 9 maja 2010 swoje wyroby tradycyjne prezentować będą najwięksi austriaccy producenci żywności, reprezentanci wsi oraz zakłady gastronomiczne i restauracje. To wszystko w malowniczej otoczce pięknego Stadtparku w centrum miasta. To już trzecia edycja tej kulinarnej imprezy, która przyciągnęła w roku ubiegłym ponad 130 producentów i sto tysięcy odwiedzających targi.

Festiwal Smaku w Wiedniu to okazja do degustacji potraw i poznania kulinarnej strony Austrii od kuchni. Przewidziano także atrakcje dla dzieci. Impreza w roku 2010 dedykowana jest wspomnieniom dawnej kuchni cesarskiej i królewskiej, dlatego zostaną zaserwowane dania kojarzące się z dawnymi czasami.

Pobierz program Festiwalu Smaku w Wiedniu 2010
Zobacz plan stoisk na Wiedeńskim Festiwalu Smaku 2010
Cena biletów: wstęp wolny

Stadtpark w Wiedniu

Stadtpark to najstarszy publiczny park w Wiedniu. Został stworzony po wyburzeniu murów miejskich Wiednia i wytyczeniu drogi Ringstraße około roku 1860. W parku jest jeden z najsłynniejszych pomników wiedeńskich, czyli fotografowany z każdej strony postument Johanna Straußa, zwanego także królem walca.
Więcej o Stadtpark (Parku Miejskim) w Wiedniu
Zobacz co jeść i pić w Wiedniu

Zobacz również podobną imprezę w Czechach:
Festiwal Jedzenia w Pradze 2010 (28-30 maja)