Wiedeń SchönbrunnRuszyliśmy zwiedzać Wiedeń korzystając z tutejszych środków transportu. Kupiliśmy bilet studencki za 5 euro na wszystkiego rodzaju pojazdy i ruszyliśmy do metra. Wysiedliśmy na stacji Schönbrunn, aby zwiedzić najpiękniejszy kompleks pałacowy Wiednia. Ba, może i całej Austrii.

Zespół pałacowy

Budynek pałacu ma 175 m długości i 55 m szerokości. Jest po prostu wielki. Dziedziniec przed pałacem zajmuje powierzchnię 24m2. On też jest ogromny :) Obszar całego Schönbrunn wraz z ogrodami, parkiem i zoo zajmuje 176ha – wow:)

Wiedeń Schonbrunn

Przed wejściem po obu stronach bramy głównej znajdują się dwa obeliski. Na szerokim placu za wejściem jest m.in. mała fontanna.

Wiedeń Schonbrunn Obeliski

Wiedeń Schonbrunn Fontanna na dziedzińcu

A tak prezentuje się Pałac Schonbrunn z bliska.

Wiedeń Schonbrunn Ogrody

Glorietta

Po wejściu na dziedziniec, za pałacem, naszym oczom ukazała się na wzgórzu wspaniała arkada – Glorietta – symbol zwycięstwa. Idąc w kierunku arkady napotykamy olbrzymią fontannę Neptuna. Chcieliśmy tu posiedzieć chwilkę, lecz było za dużo ludzi. Dlatego udaliśmy się na wzgórze, na którym mieści się przepiękna Glorietta. Tam wypoczęliśmy przy malowniczym widoku na cały Wiedeń. To niezapomniane wrażenie.

Wiedeń Schonbrunn Glorietta

Wiedeń Schonbrunn Glorietta

Wiedeń Schonbrunn Glorietta

Glorietta

Schonbrunn Glorietta

Glorietta w Schonbrunn

Tiergarten – najstarsze zoo w Europie

Z pałacowych ogrodów wchodzi się do ogrodu zoologicznego. Na terenie Schönbrunn mieści się najstarsze w Europie zoo – Tiergarten. Dowiedz się więcej o Ogrodzie Zoologicznym Tiergarten.

Wiedeń przejście z Schonbrunn do Ogrodu Zoologicznego Tiergarten

Labirynt

W Schonbrunn jest bardzo dużo zieleni, są labirynty zrobione z krzewów, są posągi zatopione w rozległych parkach. Tutaj naprawdę można dobrze odpocząć.

Schonbrunn Labirynt

Schonbrunn Park

Pomniki i posągi

Warto byłoby tu jeszcze posiedzieć, ale nasz plan na ten dzień był inny. Chcieliśmy zobaczyć jeszcze wiele cudnych miejsc. Więc ostatni rzut oka na małą architekturę, czyli pomniki.

Schonbrunn Pałac

Schonbrunn Park

Wiedeń Schonbrunn Ogrody

Wiedeń Schonbrunn Ogrody

Wiedeń Schonbrunn Ogrody