Niederösterreich zajmuje jedną czwartą powierzchni kraju. Odkryjesz tu urokliwe klasztory i zamki. Poznasz malowniczą dolinę Wachau, przez którą dostojnie przepływa Dunaj.
Zobacz, co oferuje północno-wschodnia Austria.

Informacje praktyczne
Szczegółowe dane dotyczące Dolnej Austrii oraz wskazówki jak bezpiecznie i ciekawie spędzić czas w tym regionie.

Dolna Austria Dolina WachauDolina Wachau
Kraina Wachau to malowniczy region Dolnej Austrii, w którym funkcjonują winnice. W naddunajskich restauracjach możemy skosztować pysznych smakołyków i delektować się winem od okolicznych producentów.
Dolna Austria ZwettlZwettl
Małe miasteczko na północy kraju, urzekające swoim powolnym rytmem, urokliwymi widokami ze wzgórz oraz lokalnymi tradycjami. Tutaj funkcjonuje najstarszy browar Austrii.
Dolna Austria Las WiedeńskiWienerwald (Las Wiedeński)
Las Wiedeński otacza Wiedeń po zachodniej stronie miasta – od doliny Dunaju aż po linię źródeł termalnych. Wienerwald, uważany za „zielone płuca miasta”, służy obecnie mieszkańcom stolicy za teren rekreacyjny.
Dolna Austria WaldviertelWaldviertel
Przygraniczny teren północno-zachodniej Dolnej Austrii odznacza się surowym, acz malowniczym pięknem. Waldviertel wita swoich gości gęstymi, iglastymi lasami i dziewiczymi dolinami rzek, okazałymi klasztorami i pałacami, średniowiecznymi miastami i warownymi zamkami.
Dolna Austria WeinviertelWeinviertel
Północno-wschodnia część Dolnej Austrii to łagodne pogórze usłane polami i winnicami. Weinviertel kryje w sobie unikalne pomniki kultury. Typowym elementem tutejszego krajobrazu są piwniczne uliczki. Gospodarze zapraszają do swych piwnic na lokalne wino.
Dolna Austria NaddunajskaDolna Austria Naddunajska
Dolina Dunaju między Ybbs a Krems wbija się w pamięć każdemu, kto choćby na chwilę ją ujrzał. Kraina Wachau słynie ze znakomitych win, dostępnych po przyzwoitej cenie. Kto ma więcej czasu na delektowanie się szumem fal Dunaju, powinien wybrać się w rejs statkiem.
Dolna Austria SudalpinNiederösterreich Süd-Alpin / Wiener Alpin
Południe Dolnej Austrii przechodzi z równin w „cudowny świat magicznych gór”. Wzgórza Schneeberg, Rax i Semmering w połowie XIX wieku stały się terenami wypoczynku Wiedeńczyków. Kulturalnym sercem regionu jest Wiener Neustadt.
Dolna Austria MostviertelMostviertel
Sankt Pölten, posiadające najstarsze prawa miejskie w Austrii, to centrum regionu. Na Starym Mieście zachwycają katedra, Muzeum Diecezjalne i ratusz na Rynku Głównym. W nowej dzielnicy rządowej nad rzeką Traisen jest filharmonia i hala wystawowa Shed-Halle.

Chcesz coś dodać? Dołącz do redakcji.