Jeżeli zastanawiacie się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje i nie wydać dużo gotówki, sprawdźcie pomysły na urlop w nieodległej tak przecież od nas Austrii.

Wakacje Austria

Dolina Wachau w Austrii

Bez wątpienia interesującym miejscem jest stolica Austrii – Wiedeń. Znajdziemy tu liczne zabytki architektury oraz nowoczesne dzielnice z rozrywkowymi klubami. Dla siebie znajdą tutaj coś miłośnicy kultury i sztuki, jak też pasjonaci poszczególnych zawodów. Dla zegarmistrzów na przykład interesujące będzie… Muzeum Zegarków. Choć Wiedeń nie leży nad morzem, można poczuć plażowy klimat na jednej z barek przycumowanych do brzegu Dunaju. Znajdują się na nich baseny, w których można popływać – na przykład w czasie przerwy w zwiedzaniu.

Austria bogata jest także w lasy i liczne doliny naddunajskie. Są tutaj zatem możliwości pojeżdżenia na rowerze oraz pochodzenia po zielonych szlakach. W lecie także można udać się w góry, aby zobaczyć je w nieco mniej śnieżnej odsłonie.

Dojazd do tego kraju jest możliwy samochodem – bez większych problemów przejedziemy z południa kraju do granicy austriackiej. Jeśli mieszkasz na północy Polski, zastanów się nad dotarciem do Wiednia drogą powietrzną. Bilety lotnicze nie są aż tak bardzo drogie, a zwykle można upolować dobre okazje.

Jaki pomysł na austriackie wakacje masz Ty? Podziel się swoimi spostrzeżeniami i dodaj komentarz!
Czekamy także na Wasze relacje z podróży do Austrii – z przyjemnością je opublikujemy i polecimy na naszym Facebooku.