Dolna Austria ZwettlDolna Austria (Niederösterreich), poprzecinana wodami Dunaju, okala Wiedeń ze wszystkich stron. Słynie z otoczonych fosami zamków, lasów, równin i gór, a także gorących źródeł, ryb, świetnych tawern i winnic. Zapraszamy na chwilę odpoczynku w Zwettl.

Zwettl położone jest w regionie Waldviertel, który ma swój osobliwy urok. Jest tu dosyć chłodno i wietrznie. Przyjechaliśmy tu odpocząć, odetchnąć w ciszy i odwiedzić znajomego Austriaka.

Rynek Zwettl z fontanną Hundertwassera

W samym centrum tej romantycznej miejscowości, na Hauptplatz, słynny architekt-artysta Hundertwasser postawił nieszablonową fontannę.

Widoczne na zdjęciu na ziemi serduszko, to wyraz jednego ze zwyczajów lokalnej społeczności. Co jakiś czas, zmieniają oni kolor miasta i znaki miasta. My trafiliśmy na symbol serca i kolor czerwony.

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Opactwo cystersów

Nie omieszkaliśmy odwiedzić opactwa cystersów z 1138 roku, znajdującego się na wzgórzu położonym na skraju Zwettl. Wstęp płatny. Więcej na stronie Stift Zwettl.

Zwettl

Browar Zwettler

W Zwettl ulokowany jest największy prywatny browar w Austrii – Zwettler. Byliśmy, skosztowaliśmy, znajomym poleciliśmy. I Wam również polecamy.

Zwettl

Zwettl

Zwettl

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z Zwettl.