Jest to temat bardziej włoski, ale i z Austrią związany. Südtirol to północna prowincja Włoch i południowa część Alp. Południowy Tyrol to niezwykłe połączenie austriackiej kultury i włoskiej radości życia.

Tyrol Południowy Dolomity
Przeczytaj: Przewodnik narciarski po Południowym Tyrolu

Dolomiti Superski w Tyrolu Południowym to siatka tras (1,200 km) i wyciągów narciarskich położonych w kilku regionach turystycznych. Jest tu ponad 80 górskich szczytów wznoszących się ponad 3 tysiące metrów ponad poziom morza. W najbardziej malowniczych zakątkach Alp można się zakochać bezgranicznie. Liczne kilometry tras narciarskich są zawsze perfekcyjnie przygotowane. Stoki są o zróżnicowanej trudności, przystosowane zarówno do umiejętności początkującego narciarza, jak i zaawansowanego. Instruktorzy licznych szkółek narciarskich są wysoko wykwalifikowani, zawsze można liczyć na pomoc z ich strony. Gwarantuje to świetny wypoczynek zimowy dla całej rodziny. Dzień w Południowym Tyrolu nie kończy się na odstawieniu nart i regeneracji sił na kolejny dzień białego szaleństwa. Przy dolnych stacjach narciarskich lub czasem na samych stokach organizowane są różne imprezy dla narciarzy, tzw. après ski. Zjemy tu także smaczne lokalne potrawy.

Wyjazdy na narty z biurami podróży

Oferty biur podróży, które współpracują z tamtejszym regionem, są dość bogate. Warto sprawdzać katalogi narciarskie takich firm jak:
Otium
Neckermann
TUI
VolareTravel
ALPE
Wygoda Travel

Do podróży w tym kierunku turystycznym zachęcają coraz tańsze bilety lotnicze do Austrii i Włoch. W Dolomity można też pojechać – samochodem zajmie nam to od 11 do 15 godzin. Z Warszawy najlepiej kierować się autostradą na Poznań, a potem Berlin, Monachium, Innsbruck i przełęcz Brenner. Z Krakowa najlepsza trasa wiedzie przez Tychy, Brno, Wiedeń, Salzburg, Innsbruck i przełęcz Brenner. W Austrii trzeba wykupić winietę na autostradę – koszt dziesięciodniowej to ok. 8 euro. Tyle samo zapłacimy też za przejazd przełęczą Brenner w jednym kierunku.